|  | 

Uroda

Smokey eye – jak zrobić?

img-responsive

Smokey eye to idealny makijaż na wieczorna imprezę żeby podkreślić oczy i nadać im niesłychanego i imponującego wyglądu.
Jednak zrobienie idealnego przydymionego makijażu nie jest aż tak skomplikowany, niestety dla większości kobiet wydaje się on skomplikowany i trudny do zrobienia, poniżej przedstawiam łatwy i prosty sposób, krok po kroku, na zrobienie idealnych Smokey eye.

1. Przygotowanie powiek.

Na całą powiekę i troszkę powyżej nakładamy niewielka ilość bazy pod cienie lub korektora, wklepujemy delikatnie i czekamy aż do wchłonięcia się kosmetyków.

2. Matowe i błyszczące cienie nude.

Zaczynamy od zmatowienia łuku brwiowego , nakładamy i rozcieramy matowy cień do powiek od linii brwi do zagłębienia oka. Jasny błyszczący cień rozprowadzamy delikatnie od wewnętrznego kącika do środka oka. Ciemniejszy cień nakładamy od zewnętrznej części delikatnie rozcierając w kierunku środka. Należy zwrócić szczególną uwagę na załamanie powieki, należy o tym szczególnie pamiętać.

3. Rysowanie kreski.

Jak najbliżej linii rzęs należy, miękką, najlepiej mocno pigmentująca na ciemno, konturówką, namalować ciemna kreskę. Po namalowaniu kreski rozcieramy ją, należy linie rozcierać energicznymi ruchami, rozciera się ją tak długo do uzyskania efektu ombre. Kreska powinna być najgrubsza w zewnętrznej części okaz i zmniejszać się ku kącikowi wewnętrznemu. Linię z zewnętrznej części oka wyciągamy poza jego obrys rysując klasyczną jaskółkę.

4. Nakładanie ciemnych cieni.

Używamy do tego granatowych, grafitowych lub czarnych cieni. Cień nakładamy tuz nad końcówką zewnętrznej kreski, którą wcześniej namalowaliśmy, od linii rzęs do zagłębienia oka. Delikatnymi ale energetycznymi ruchami rozcieramy granice koloru. Musimy pamiętać o tym, żeby zewnętrzny kącik oka był zdecydowanie jaśniejszy niż zewnętrzny kącik.

5. Zaznaczenie dolnej powieki.

Nakładamy korektor na dolna powiekę, tak żeby później cień nam się nie sypał. Czarny lub grafitowy cień nakładamy na dolnej powiece, zaczynając od zewnętrznego kącika oka.

6. Nakładanie tuszu do rzęs.

Nakładamy nasz ulubiony lub dobry tusz do rzęs, zaczynamy od nasady i zygzakowym ruchem przesuwamy się w kierunku końcówek. Należy dokładnie wytuszować rzęsy w kącikach oczu. Jeśli zależy nam na efektywnym i widowiskowym efekcie należy nałożyć na rzęsy kolejna warstwę tuszu. Musimy pamiętać, żeby nie przesadzić z ilością tuszu.

Dodatki.

Idealnymi dodatkami do Smokey eye mogą być sztuczne rzęsy, bądź kępki rzęs żeby nadać bardziej naturalny wygląd rzęsom, niż w przypadku całych rzęs sztucznych. Takie rzęsy i kępki nadają naszym Smokey eye efektu ‘WOW”.
Kreskę i jaskółkę można podkreślić czarnym eyelinerem, przez co będzie bardziej wyrazista i widoczna.
Nic nie stoi nam na przeszkodzie, żeby dodać nasz ulubiony kolor do tego makijażu, odrobina koloru nadal lepszego efektu dla oka, może podkreślić jego kolor lub podkreślić kolor kreacji w jakiej jesteśmy na wieczornej imprezie. Można nim zaznaczyć zewnętrzny lub wewnętrzny kącik oka, to już zależy tylko od nas.
W ten oto sposób uzyskamy piękne i efektowne Smokey eye, i możemy iść na imprezę i zadziwić znajomych i gości naszym pięknym makijażem.

Więcej o tym i innych makijażach na https://fashionvalley.com.pl/makijaz.html

 

Tags
smokey-eye-jak-zrobic

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website