|  | 

Uroda

Chcesz poczuć się lepiej? Skorzystaj z medycyny estetycznej

img-responsive

Chcesz schudnąć? Zadbaj o podstawy

Każdy ma jakieś mankamenty, które z chęcią by poprawił. Jednym z bardzo częstych jest wygląd sylwetki. Chcesz schudnąć? Przeszkadza Ci odstający brzuch? Zadbaj o podstawy zdrowego trybu życia. Zdrowa dieta, regularna aktywność fizyczna i odpowiednie nawodnienie organizmu, to coś o czym nie można zapominać. Dzięki trzymaniu się tych ważnych zasad, zyskasz nie tylko wymarzoną sylwetkę, ale także lepsze samopoczucie i dużo lepsze zdrowie. Co jednak zrobić, gdy brakuje możliwości lub zależy na szybkich efektach? Warto zaufać medycynie estetycznej, która daje wiele możliwości na pozytywną zmianę. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj dalej.

Medycyna estetyczna – warto z niej skorzystać

Tkanka tłuszczowa w zbyt dużej ilości? Poznaj zabiegi medycyny estetycznej, które mogą Ci pomóc:

  • Liposukcja – bardzo popularna i bardzo skuteczna. Najczęściej wykorzystuje się ją do usunięcia nadmiaru tłuszczu z okolic brzucha oraz ud. Można ją także zastosować w celu modelowania piersi, bioder, pleców, ramion czy podbródka. Laserowa liposukcja jest bezbolesna, a efekty widoczne od razu. Zabieg laserowy omija nerwy, naczynia krwionośne i jest metodą mało inwazyjną. Dzięki temu pacjent nie odczuwa dużego bólu, może szybko wrócić do codziennych aktywności, nie ma także ryzyka zatoru tłuszczowego.
  • Plastyka brzucha, abdominoplastyka – dzięki niej możliwe jest usunięcie nadmiaru fałdu skórno-tłuszczowego , mniej widoczne stają się również rozstępy w tej okolicy ciała. Wskazania do wykonania plastyki brzucha to wiotkie mięśnie brzucha, rozstępy, luźna skóra. Operacja jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym, może trwać od dwóch do czterech godzin.
  • Usuwanie cellulitu – wodny czy lipidowy? Nieważne z którym z nich się borykasz, medycyna estetyczna może Ci pomóc. Istnieje kilka zabiegów, dzięki którym można pozbyć się cellulitu i zyskać lepszy wygląd ciała. Najpopularniejsze to mezo terapia igłowa, laser frakcyjny, kwas polimlekowy, radiofrekwencja mikroigłowa.

Podsumowanie

Chociaż zabiegi medycyny estetycznej mają wielu zwolenników, wciąż są tacy, którzy oceniają je negatywnie. Najważniejsze jest to, aby czuć się dobrze w swojej skórze. Wiele zabiegów może być jedyną drogą, dzięki której można osiągnąć wymarzony efekt. Z pewnością warto skorzystać z dostępnych możliwości, aby poczuć się atrakcyjniej i zyskać większą pewność siebie. Pamiętaj o tym, aby wybrać zaufaną klinikę medycyny estetycznej. Przez wykonaniem zabiegu odbywa się konsultacja lekarska, dzięki której lekarz może ocenić jaki zabieg okaże się najlepszy i czy nie ma przeciwwskazań do jego wykonania. W większości przypadków trzeba również wykonać stosowne badania, zlecone przez lekarza. Ich rodzaj i ilość zależą od tego, jakim zabiegiem interesuje się pacjent.
Wiele osób obawia się wizyty u lekarza medycyny estetycznej. Warto pamiętać, że lekarz jest po to, aby Ci pomóc, a nie oceniać Twój wygląd czy postępowanie. To jego praca, a dobry specjalista stara się wykonać ją najlepiej jak potrafi. Warto pamiętać jednak, że zdrowe odchudzanie jest bardzo ważne, aby utrzymać efekty.

 

chcesz-poczuc-sie-lepiej-skorzystaj-z-medycyny-estetycznej

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website