|  |  | 

Biznes Reklama i internet

Co warto wiedzieć o Black Hat SEO

img-responsive

Black Hat SEO może się kojarzyć z nielegalnymi działaniami mającymi na celu podniesienie pozycji danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek. Jest jednak grupa osób, że działania Black Hat SEO są legalne jednakże to co czyni je nieetycznymi w oczach wielu e-marketerów to nie jest związane samo w sobie z danym działaniem, ale z jego natężeniem. Warto tutaj przypomnieć słyną maksymę: to nie substancja tworzy truciznę, lecz dawka. Black Hat SEO jest jak jad czarnej wdowy, zabójczy jednakże używany rozsądnie i przez specjalistów tworzy leki na wiele chorób.

Przede wszystkim, zanim poprowadzimy dalszą dyskusję na ten temat warto dowiedzieć się, czym w istocie są działania SEO. Wszyscy wiemy, że SEO to skrócona nazwa angielskiego terminu Search Engine Optimization. Jest to forma optymalizacji witryn pod kątem wyszukiwarek internetowych. Mówiąc jasno, SEO to zbiór sprawdzonych metod, dzięki którym Twoja witryna jest widoczna w Internecie i osiąga najlepsze pozycje w wynikach wyszukiwania danej frazy w popularnych, bezpłatnych wyszukiwarkach, takich jak Google, Bing czy Yahoo.
White Hat SEO to techniki, które są zatwierdzane przez twórców wyszukiwarek. Oczywiście metod stosowanych w Black Hat SEO nie ma na oficjalnej liście. Metody te są potępiane przez twórców algorytmów wyszukiwania. Działania te mają na celu ominięcie zasad ustanowionych przez twórców algorytmów wyszukiwania stąd są one nieetyczne i mogą prowadzić do przykrych konsekwencji dla stron, które stosują je w celu przyciągania ruchu internetowego. W metodach tych można dostrzec dość odważną nutę nieuczciwości, a ich zastosowanie raczej powinno być najpierw skonsultowane z naszym sumieniem.

Uwaga ! Od tego momentu czytasz ten tekst na własną odpowiedzialność !

Biznes internetowy. Oto typowe metody Black Hat SEO:

Typowym przykładem jest zbudowanie strony, która ma znajdować się w pierwszych kilku pozycjach w wyszukiwarce. Gdy użytkownik wchodzi na taką stronę, to automatycznie zostaje przekierowany na inną stronę z zupełnie inną zawartością. Przechwytywanie strony to kolejny przykład Black Hat SEO. W takim przypadku użytkownik zazwyczaj zostaje poszkodowany, ponieważ haker przekierowuje go na stronę zawierającą złośliwe elementy. Kliknięcie łącza na tej stronie może zainicjować wysłanie wirusa na komputer ofiary.
Inną popularną metodą projektantów stron internetowych stosujących metody Black Hat jest Cloaking SEO. W tej technice treść czytana przez wyszukiwarkę różni się od treści czytanej przez użytkownika. Dwie różne strony są prezentowane botowi wyszukiwarki i przeglądarce. Często używa się w tym celu stron typu Doorway. Strony te są mało przydatne dla widza pod względem zawartości. Pomagają tylko uzyskać dobrą optymalizację pod kątem wyszukiwarek. Strony przejściowe mogą być pojedynczą stroną internetową, zbiorem stron internetowych , a w skrajnych przypadkach projektanci stron internetowych mogą w tym celu zbudować całą witrynę z wieloma podstronami oraz treściami, które z punktu widzenia twórców algorytmów wyszukiwania mogą być przydatne dla użytkownika.
Innym interesującym sposobem na zwrócenie uwagi botów SEO jest wielokrotne używanie słów kluczowych w tej samej treści. Zwykle te słowa kluczowe są całkowicie niezwiązane z tekstem lub treścią witryny. W ten sposób użytkownik wpisujący te słowa kluczowe trafi do tej witryny, ale zostanie narażony na treści, których nie potrzebuje. Nazywa się to nadziewaniem stron www meta tagami.

Upychanie słów kluczowych w treści strony www jest również uważane za nieuczciwą metodę w działaniach SEO. W tym przypadku słowa kluczowe są tak dobrane, aby pasowały kontekstowo to treści tekstu, ale zwiększenie ich gęstości pomaga zwiększyć wpływ witryny na jej pozycję w wynikach wyszukiwania. W ten sposób witryna dociera do początkowych i najważniejszych pozycji w wynikach wyszukiwania danej frazy, nie zasługując na to.
Black Hat SEO lub Spamdexing mogą przynieść pewne rezultaty w krótkim okresie czasu, ale należy zauważyć, że programiści, którzy projektują wyszukiwarki, zawsze rozwijają swoje algorytmy w ten sposób, aby odfiltrować tego rodzaju oszustwa. Problem polega na tym, że jeśli zostaniesz przyłapany na używaniu metod Black Hat SEO to Twoja witryna może zostać ukarana i w ekstremalnym scenariuszu może zostać usunięta całkowicie z indeksu stron.

Tags
co-warto-wiedziec-o-black-hat-seo

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website