|  | 

Motoryzacja

Dlaczego ustawienie świateł w samochodzie jest tak ważne?

img-responsive

Poruszając się po drogach, należy pamiętać o światłach, które to są istotnym elementem bezpieczeństwa. Dotyczy to w jednakowy sposób kierowcy, jak też i innych uczestników ruchu drogowego. Chociaż o prawidłowe ustawienie świateł w samochodzie, należy zatroszczyć się bez względu na porę roku, to znacznie częściej na jesień i zimę decydujemy się na podkręcenie tych parametrów. Warto zatem nieco przyjrzeć się temu zagadnieniu i przekonać, w jaki sposób należy ustawić oświetlenie. Zapraszamy do lektury!

Ustawienie świateł – najistotniejsze elementy

Chcąc mieć odpowiednio ustawione oświetlenie w aucie, trzeba zadbać o takie natężenie światła, aby dało się pokonywać kolejne kilometry w bezpieczny sposób. Zatem nie tylko musimy dobrze widzieć drogę, ale też nie oślepiać kierowców jadących w przeciwnym kierunku. Podobnie zachowują się też światła, gdy są ustawione za wysoko. Nie da się też wówczas dostrzec ewentualnych przeszkód, jakie mogą znajdować na drodze. Jednocześnie pamiętać trzeba, aby światła nie znajdowały się też zbyt nisko. W tym przypadku również mamy ograniczoną widoczność, a do tego nasza reakcja na zaistniałą sytuację będzie zbyt późna.

Specjalistyczne podejście do stanu oświetlenia

Wiemy już, jak bardzo ważna jest prawidłowa regulacja świateł. Dzięki temu, że miało miejsce prawidłowe ustawienie świateł w samochodzie unikniemy wielu wskazanych już wcześniej problemów. Przy okazji nie można też zapomnieć o zatroszczeniu się o ich odpowiednią jakość. Chodzi tu mianowicie o dobry stan techniczny lamp i brak przepalonych żarówek. W celu zadbania o powyższe kwestie najlepiej będzie, jeśli oddamy wóz w ręce fachowców. Oznacza to z reguły wizytę w renomowanej stacji kontroli pojazdów. Tam specjaliści powinni w bardzo krótkim czasie zweryfikować stan techniczny naszego oświetlenia. Co więcej, gdy zajdzie tego konieczność, to przystąpią oni do regulacji oświetlenia. Dzieli temu będziemy mieć pewność, że nawet przed dłuższą podróżą wszystko będzie działać tak, jak powinno i nic nas nie zaskoczy. Najlepiej jeśli zrobi to profesjonalna firma.

Jak często trzeba ustawiać oświetlenie w samochodzie?

Trudno tutaj o jednoznaczną odpowiedź, ponieważ wpływ na częstotliwość kontroli oświetlenia jest uzależniony od podjętych różnych ingerencji w stan techniczny pojazdu. Zatem, gdy doszło, chociażby do rozregulowania śrub lamp na skutek jazdy po wybojach, miała miejsce stłuczka, to również powinniśmy na nowo ustawić światła. Na tym nie koniec, ponieważ każdorazowo przystępując do wymiany żarówki w reflektorze, musimy na nowo wyregulować światła.

 

Tags
dlaczego-ustawienie-swiatel-w-samochodzie-jest-tak-wazne

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website