|  | 

Zdrowie

Świeże pestki dyni gdzie kupić

img-responsive

Działanie pestek dyni

Pestki dyni to jedne z zaniedbanych nasion, które często są wyrzucane. Te pestki dyni mają w sobie dużą ilość białka i błonnika. Można je piec i jeść jako przekąskę na przykład do filmu, czy ulubionego serialu.

Uprawa dyni to nie tylko świetny sposób na wyhodowanie własnego jedzenia, ale także doskonały sposób na to, aby Twój dom pachniał niesamowicie tej jesieni, dlaczego?
Tłoczone na zimno pestki dyni, które nie są prażone, dają nam brązowo – zielony olej roślinny o orzechowym zapachu, a także smaku.

Zastosowanie świeżych pestek dyni nie ogranicza się do dziedziny kulinarnej, jest również stosowane w medycynie tradycyjnej. Uważa się, że mają pozytywny wpływ na układ pokarmowy i mogą być również stosowane w leczeniu wrzodów żołądka.
Pestki dyni są zdrowe zwłaszcza dla mężczyzn, ponieważ witamina E, która znajduje się w pestkach ma pozytywny wpływ na płodność i jakość plemników, oraz ich produkcję.
Niektórzy uważają, że są w stanie poprawić płodność, podczas gdy inni uważają, że można je stosować jako naturalny lek na artretyzm, poza tym pestki dyni są bogatym źródłem cynku, który znacząco poprawia sprawność seksualną u mężczyzn.
Jako ciekawostkę warto dodać, że pestki dyni zapobiegają zapaleniu i przerostowi prostaty.

Pestki dyni to pokarm bogaty w składniki odżywcze, który można spożywać na wiele sposobów. Są bogate w białko i kwasy tłuszczowe omega-3 oraz zawierają magnez, cynk, witaminę E i inne niezbędne składniki odżywcze, obniżają także poziom cholesterolu LDL we krwi, ponadto zapobiegają rozwojowi miażdżycy.

__

Spożywanie pestek dyni ma także bardzo pozytywny wpływ na nastrój człowieka, ponieważ zawierają magnez i potas, który poprawia poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego i łagodzi stany depresyjne i lękowe.

__

Pestki dyni można prażyć lub jeść na surowo jako łatwą przekąskę. Można je również zmielić na smaczną pastę do sosów lub dipów.

__

Gdzie zakupić świeże pestki dyni

Jednak teraz na spokojnie zastanówmy się, świeże pestki dyni gdzie kupić?
Pestki dyni możemy zakupić przez Internet, możemy zamówić paczkę świeżych pestek dyni na przykład na stronie Allegro, jedną taką paczkę zakupimy już za około 23 złote (plus koszty przesyłki)
Na pewno taką paczkę dostaniemy również chociażby na sklepie Amazon.
Jeśli jednak chcemy mieć na już takie pestki, warto udać się do supermarketu, czy też zajrzeć do sklepu ogrodniczego, gdzie istnieje duża szansa, że właśnie takie świeże pestki dyni otrzymamy.

 

Tags
swieze-pestki-dyni-gdzie-kupic

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website