|  | 

Rozrywka

Najpopularniejsze żeńskie imiona dla dzieci

img-responsive

Dla przyszłych rodziców wybór imienia dla dziecka jest niesamowicie ważny. Imię nakreśla często osobowość i nadaje charakteru osobie. Przy wyborze imienia należy kierować się między innymi brzmieniem, ale także funkcjonalnością. Bardzo ważną kwestią jest także znaczenie imiona. Niektórzy wierzą też, że odpowiednie imię może nadać dziecku dane cechy i energię.

Moda na imiona. Wśród imion , znajduje się kilka najpopularniejszych, oto kilka z nich:

Amelia
Amelia imieniny obchodzi 5 stycznia. Imię Amelia pochodzi od starogermańskiego słowa amel, amal, oznaczające “pracowity, niezmordowany”. Najpopularniejszym zdrobnieniem tego imienia jest Amelka. Amelie bardzo lubią rozrywkę i zabawę. Są niesamowicie towarzyskie i otwarte. Nie znoszą monotonii oraz nudy. Są bardzo zdecydowane i nastawione na cele. Bywają także uparte! Amelie są ciekawe świata i nie znoszą kompromisów, a niezależność to stały element ich osobowości.

Zuzanna
Zuzanna imieniny obchodzi 18 stycznia i 11 sierpnia. Jest to dobrze imię biblijne pochodzenia hebrajskiego, znane również w starożytnym Egipcie. W języku hebrajskim “śuśan” oznacza po prostu lilia. W języku arabskim naazwa ta oznacza kwiatu lotosu. Uważa się je za najstarsze, ale wciąż używane żeńskie imię na świecie. W Polsce imię to jest notowane już od czasów staropolskich. Najpopularniejszymi zdrobnieniami są Zuza oraz Zuzia. Wśród imion nadawanych nowo narodzonym dzieciom, Zuzanna w 2017 r. zajmowała 2. miejsce w grupie imion żeńskich.

Julia
Oznacza różę , piękny kwiat, kobietę z rodu Julii. Jest to żeński odpowiednik imienia Juliusz.
Co ciekawe, w latach 2001–2012 było to najczęściej nadawane imię dzieciom płci żeńskiej w Polsce. Popularne w kulturze oraz literaturze. Teraz także cieszy się ogromną popularnością!
Osoby tak nazwane są ogromnie ciekawe świata, pewne siebie i towarzyskie. Julie to także bardzo twórcze osoby, które dzięki swojej wrażliwości na sztukę i naturę mogą dokonać niesamowitych rzeczy!

Lena
Imieniny obchodzi 21 lutego. Imię powstało jako skrócona forma imienia Helena albo Magdalena. Najpopularniejszymi zdrobnieniami dla Leny jest przede wszystkim Lenka. Dzięki praktyczności, dźwięczności i funkcjonalności, Lena jest częstym wyborem przyszłych rodziców!
Mocnymi stronami osoby o imieniu Lena są stałość i pewność siebie. To bardzo żywa, uśmiechnięta i szalona osoba, często oderwana od rzeczywistości, żyjąca we własnym świecie fantazji. Leny są bardzo kreatywne i aktywne, nie boją się ryzyka i lubią próbować nowych rzeczy. Są gotowe na podbój świata.

Lilianna
imieniny obchodzą 14 lutego i 4 września. W 2014 roku imię to nosiło aż 9750 Polek. Powstało od słowa “lilium” czyli lilia. W starożytnym Rzymie kwiat ten uchodził za symbol nadziei, w chrześcijaństwie oznacza niewinność i czystość. To osoba bardzo wrażliwa i kochająca, o gołębim sercu. Lilianna to aktualnie bardzo częsty wybór przy narodzinach córki i zdecydowanie plasuje się wysoko w rankingach popularności!

najpopularniejsze-zenskie-imiona-dla-dzieci

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website