|  | 

Rozrywka

Jak odnaleźć w życiu szczęście?

img-responsive

„Mieć szczęście w życiu” to piękna maksyma, która jest dążeniem każdego człowieka. Każdy chce byś szczęśliwy, lecz przez szczęście upatruje innych rzeczy. Dla jednych szczęściem jest posiadanie dzieci, przyjaciół i rodziny, dla drugich szczęściem jest posiadanie nieskazitelnej urody bądź zdrowia, dla jeszcze innych oznacza to posiadanie dużego majątku i bogactwa.

Każdy rozpatruje tą kwestie intuicyjne, według własnej listy priorytetów i dążeń. Tylko działanie w zgodzie ze sobą może prowadzić do szczęścia, gdyż szczęście po pierwsze wypływa z akceptacji własnej osoby, a tym samym swoich mocnych i słabych stron, ograniczeń i możliwości. Osiągnąć szczęście można bowiem poprzez wprowadzenie w życie pozytywnych nawyków, nieustannej pracy nad sobą oraz pracy nad założonymi celami. Posiadanie pozytywnych nawyków w życiu prowadzi do osiągnięcia szczęścia i podniesienia jakości życia, natomiast posiadanie takich, które szkodzą wpływa bardzo destruktywnie na człowieka, jego życie oraz motywację do zmiany. Pomaga w utrwaleniu mechanizmu wyuczonej bezradności.

Chandra

Warto pamiętać, że chcąc być szczęśliwym i móc szczęście osiągnąć na różnych płaszczyznach potrzeba bardzo dużo samodyscypliny i samoświadomości. Potrzeba dokonywania zmian w życiu powinna wypływać z motywacji wewnętrznej, do zrobienia lub osiągnięcia czegoś więcej. Dążenie do sukcesu wymaga ciężkiej wręcz tytanicznej pracy, determinacji oraz niezłomnej wiary. A ponadto nie wolno się nigdy poddać, mimo przeciwności i niekorzystnych, niesprzyjających warunków. Jak powiedział Thomas Jefferson „Odkryłem, że im ciężej pracuje tym mocnej sprzyja mi szczęście”. Praca nad sobą jest motorem napędowym zmian, furtką do osiągnięcia szczęścia i realizacji marzeń oraz wyznaczonych celów.

Tags
jak-odnalezc-w-zyciu-szczescie

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website