|  |  | 

Kulinaria Zdrowie

Co to jest Yerba mate?

img-responsive

W Polsce coraz więcej osób decyduje się na picie różnego rodzaju ziół, herbat czy innych naparów. Robią to przede wszystkim po, to aby zadbać o swoje zdrowie i oczyścić swój organizm. To bardzo dobry krok, ponieważ ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego ile jest w naszym ciele zanieczyszczeń. To przez nie miewamy różnego rodzaju dolegliwości. Warto wspomnieć, iż w ostatnich latach ludzie coraz częściej decydują się na zakup i spróbowanie yerba mate. Dlatego też dość mocno wzrosło zainteresowanie nią. Gdzie można ją kupić? Na pewno albo w sklepach zielarskich albo w specjalnych sklepach internetowych. Najlepiej zajrzeć tam, gdzie zajmują się sprzedażą tylko i wyłącznie tego produktu oraz oczywiście różnego rodzaju akcesoriów, które są niezbędne do jego zaparzania. W niniejszym artykule zostanie opisane czym w ogóle to jest i jakie ma właściwości.

Czym jest yerba mate?

Warto wspomnieć, iż jest to nic innego jak ostrokrzew paragwajski. Inaczej mówiąc jest to po prostu drzewo, które rośnie w klimacie subtropikalnym Ameryki Południowej. Co dokładnie się parzy? Nie każdy wie, ale są to liście. Powinno się je zebrać, wysuszyć i zmielić. Dopiero wtedy będziemy mogli przygotowywać napar. Na pewno wszyscy słyszeli o tej nazwie, ale na pewno nie zdawali sobie sprawy co ona zawiera. Otóż roślina ta ma w sobie dość wysoką zawartość kofeiny. Posiada także właściwości pobudzające.
Jakie właściwości ma napar z liści tego drzewa? Otóż można zaliczyć do nich, między innymi:

  • pomaga w obniżeniu poziomu cholesterolu,
  • pomaga w obniżeniu stężenia glukozy we krwi,
  • może zapobiegać w gromadzeniu się tłuszczu w wątrobie,
  • pomaga w odchudzaniu.

Należy dodać, jedną bardzo istotną informację. Otóż osoby zmagające się z chorobami serca nie powinny pić tego naparu, a jak już to bardzo go ograniczyć. Teraz pytanie w jaki sposób należy przygotowywać taki napój. Otóż do specjalnego naczynia powinniśmy wsypać od 1 do 3 łyżek suszu i zalać go wodą, która ma temperaturę około 80 stopni Celsjusza. Można pić taki napar codziennie. Nie ma do tego jakichkolwiek przeciwskazań. Ponadto taki susz można zalewać kilkukrotnie, nawet 9 razy. Czyli wychodzi na to, że możemy pić go przez cały dzień. Jest to znaczna oszczędność czasu.

Podsumowując niniejszy artykuł, jeśli zależy komuś na zgubieniu kilku zbędnych kilogramów, to jak najbardziej powinien zdecydować się na zakup tego suszu i pić go regularnie każdego dnia. Nie zaszkodzi, a zdecydowanie może nam pomóc. Gdyby było inaczej, nikt by go przecież nie sprzedawał ani nie polecał.

Tags
co-to-jest-yerba-mate

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website