|  | 

Zdrowie

Jak zrzucić tkankę tłuszczową z brzucha

img-responsive

Tkanka tłuszczowa występująca w nadmiarze w naszym ciele to zmora dla wielu osób. Spalanie tłuszczu, inaczej lipoliza, jest to proces podczas którego uwalniane są kwasy tłuszczowe z wnętrza komórek tłuszczowych. Jest to proces, podczas którego nasz organizm pobiera potrzebną mu energię ze zmagazynowanego w naszym organizmie tłuszczu.

Jedną z najbardziej problematycznych stref, jeśli chodzi o zrzucenie tkanki tłuszczowej jest brzuch.
Jest kilka sposobów i wskazówek, które pomogą zrzucić zbędną tkankę tłuszczową.

Z badań wynika, że wykonywanie treningu cardio bezpośrednio po treningu danej partii ciała nasila spalanie tkani tłuszczowej w naszym organizmie.
W odchudzaniu kluczowy jest deficyt kaloryczny. Pamiętajmy, o tym, iż spalanie tłuszczu z brzucha jest przede wszystkim zależne od naszej diety. Należy ograniczyć ilość kalorii dostarczanej do naszego organizmu. Odchudzanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze, gdy ograniczymy spożywane kalorie w małym stopniu, przykładowo możemy jest 100 kalorii mniej niż zwykle. Nasz organizm nie będzie odczuwał głodu, a my w rezultacie zrzucimy kilogramy i tkankę tłuszczową. Ważna jest jednak cierpliwość. Efekty pojawiają się po pewnym czasie.
Zmniejszenie ilości spożywanych pokarmów będzie się wiązało z mniejszą ilością energii dostarczanej do naszego organizmu. Jest to znacznie łatwiejsze, niż nam się wydaje.
Zwiększenie aktywności fizycznej, zarówno tej treningowej jak i spontanicznej (ruch wykonywany w ciągu dnia, np. poruszanie się do jakiegoś punktu, ruch kończynami w trakcie obiadu itp.) pozwoli nam w przyśpieszeniu zrzucania kilogramów.
Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie i wyważenie obydwu metod. Odpowiedni plan treningowy, wraz z poprawieniem jakości odżywiania, przynosi znacznie więcej plusów, niż tylko skrupulatna dieta.
Pamiętajmy o tym, żeby pić co najmniej 2 litry wody dziennie, a w szczególności wody, która jest najzdrowsza dla naszego ciała.
Słodycze starajmy się zamienić na owoce. Unikajmy przygotowywania potraw na tłuszczach zwierzęcych takich jak smalec, łój, czy słonina, a zamiast tego wybierajmy tłuszcze roślinne:olej słonecznikowy , oliwa z oliwek, olej kokosowy.
Tłuszcze zwierzęce zawierają bardzo dużo tłuszczów nasyconych, które zwiększają ryzyko zachorowania na takie choroby jak: miażdżyca, nadciśnienie, nowotwory.

Bardzo istotnym czynnikiem w pracy nad wymarzonym wyglądem naszego ciała , a szczególnie brzucha jest dieta. Stosujmy się do popularnej zasady: 70% to dieta, a 30% ćwiczenia.
Aby spalać więcej tłuszczu z brzucha warto wykonywać np. trening oporowy mięśni brzucha. Może być to szybki marsz, ergometr wioślarski, ale także rower. Każda aktywność fizyczna automatycznie zwiększa nasze zapotrzebowanie kaloryczne, a tym samym przyspieszała efekty odchudzania, gdy jesteśmy w deficycie kalorycznym. W skrócie odpowiednia dieta i ćwiczenia pozwolą nam efektywnie schudnąć z brzucha.
Najważniejsze jest jednak nasze zdrowie. Ważne jest, by spożywać posiłki regularnie oraz to, aby były wartościowe. Dieta powinna być bogata w produkty zwierające dużo białka. Koniecznie jedz jajka, nabiał, białe mięso. Nie podjadamy między posiłkami i trzymajmy się naszego planu.

jak-zrzucic-tkanke-tluszczowa-z-brzucha

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website