|  | 

Zdrowie

Pierwsze karmienie dziecka

img-responsive

Jednym z najważniejszych momentów w życiu mamy i dziecka jest oczywiście pierwsze karmienie dziecka. To magiczny moment, który pozwala stworzyć niesamowitą więź między rodzicem a dzieckiem. Tak rodzicem, ponieważ część kobiet nie decyduje się na karmienie piersią i pierwsze karmienie dziecka może przejąć świeżo upieczony tata. Pamiętajmy jednak, że bez względu na naszą decyzję to pierwsze karmienie jest niesamowitym przeżyciem, które w znacznym stopniu pozwala nam się odnaleźć w nowej roli.

Jakie korzyści przynosi nam pierwsze karmienie naszego dziecka

To nie tylko pierwszy posiłek malucha, który niedawno pojawił się na świecie. To bardzo ważny moment dla każdego rodzica biorącego udział w tym wydarzeniu. Bez względu na to, czy mama karmi piersią czy któreś z rodzica mlekiem modyfikowanym, to czynność ta pozwala nam nabrać pewności siebie zarówno pod względem trzymania i karmienia noworodka, jak i innych czynności związanych z opieką nad nim. To właśnie wtedy uczymy się zajmować dzieckiem i odczytywać jego potrzeby. Zarówno te podstawowe, jak i bardziej skomplikowane. W końcu możemy dokładnie obserwować jak do małego brzuszka trafia pokarm a jednocześnie uczyć się zachowania dziecka, które z zadowoleniem wpada w blogi sen.

Przygotowując się do pierwszego karmienia noworodka starajmy się podejmować świadome decyzję zgodne z naszymi przekonaniami. Jeśli młoda mama nie chce karmić piersią nie wolno jej zmuszać. Takie działanie może negatywnie wpłynąć zarówno na kobietę, jak i jej dziecko. Nawet jeśli przyszła mama w ciąży deklaruje, że nie chce karmić piersią, to na widok maluszka zawsze może zmienić zdanie. I odwrotnie – w końcu laktacja i karmienie piersią nie zawsze okazuje się banalnie proste. Czasem również okazuje się, że ze względu na leki czy też szczególne wydarzenia kobiety nie są w stanie karmić piersią lub zwyczajnie laktacja zostaje wyciszona. Nie trzeba się tym jednak przejmować.

Zdrowie.

Chociaż aktualnie popularny jest laktoterror, który jest związany z pozytywnymi skutkami karmienia dziecka piersią, to nie wolno się do tego zmuszać. Dzieci wychowane na mleku modyfikowanym również mogą się cieszyć doskonałym zdrowiem.
Co prawda promuje się pozytywne efekty, jak na przykład rozwój odporności czy walka z otyłością i problemami zdrowotnymi w przyszłości, to jednak ważniejsza jest więź i komfort zarówno matki, jak i dziecka. W końcu szczęśliwa i zrelaksowana mama, to również szczęśliwe dziecko. Warto o tym pamiętać podejmując poszczególne decyzje dotyczące macierzyństwa.

 

Tags
pierwsze-karmienie-dziecka

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website