|  | 

Zdrowie

Skuteczna, tania i eko – naturalna pielęgnacja

img-responsive

Zadbaj o siebie dla lepszego samopoczucia

Warto dbać o siebie, aby cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Piękny wygląd sprawia, że można czuć się atrakcyjnie i zyskać pewność siebie. To wpływa na komfort życia, a także efektywność człowieka. Warto postawić na naturalną pielęgnację, która doskonale wpływa na stan i wygląd skóry, włosów i paznokci. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w kolejnych fragmentach niniejszego artykułu.

Naturalna pielęgnacja jest dobra

Szukasz łatwego, taniego, skutecznego i ekologicznego sposobu na pielęgnację? Postaw na taką, do której wykorzystuje się składniki pochodzenia naturalnego. Dzięki niej Twoja skóra będzie pełna zdrowego blasku i jędrna, włosy mocne i lśniące, a paznokcie przestaną być łamliwe i przebarwione. Naturalne kosmetyki można znaleźć w drogerii stacjonarnej lub internetowej. Należy czytać składy produktów, w których nie powinny znaleźć się:

  • Złe konserwanty – mogą negatywnie wpływać na przykład na funkcjonowanie hormonów czy funkcje tarczycy. Są oznaczone nazwami: methylparaben, butylparaben, ethylparaben, isobutylparaben, beznzylparaben.
  • Składniki ropopochodne – blokują pory, a do tego bardzo trudno je usunąć. W składzie oznaczone są nazwami, które kończą się na: silanol, siloxane, silicone, methicone.
  • PEGI – do ich wytwarzania wykorzystuje się dioksany oraz tlenek etylenu. Rozpoznasz je po przedrostku PPG albo PEG.
  • SLES/ALS/SLS – zapewniają pienienie się kosmetyku, ale są jednocześnie bardzo mocnymi detergentami, których należy unikać. Znajdziesz je pod nazwą: Sodium Lauryl Sulfate, Ammonium Lauryl Sulfate oraz Sodium Laureth Sulfate. Warto ich unikać.

Tego rodzaju składniki, wpływają niekorzystnie na stan włosów, skóry i paznokci, są one po prostu niezdrowe i szkodliwe. Jeśli zależy Ci na naturalnej i skutecznej pielęgnacji, unikaj ich. Warto stworzyć samodzielnie kosmetyki. Co jest dobrym sposobem niezależnie od tego, jaką masz płeć. Nie tylko kobiety lubią świadomie dbać o siebie. Mężczyźni także mogą to robić.
Poszukujesz inspiracji? moda i uroda są dla Ciebie ważne? Warto skorzystać z blogów tematycznych lifestyle. Znajdziesz tam wiele cennych porad, które ułatwią Ci nie tylko prawidłową i naturalną pielęgnację, ale także życie.

Podsumowanie

Odpowiednia i regularna pielęgnacja jest bardzo ważna. Warto dokładnie zapoznawać się ze składami kosmetyków i unikać szkodliwych substancji. Sztuczne konserwanty, składniki ropopochodne, PEGI, SLES, ALS, SLS – tego nie powinno być w dobrych, naturalnych kosmetykach do pielęgnacji. Niezależnie od tego, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, warto zadbać o zdrową pielęgnację. Dzięki niej skóra będzie gładka i jędrna, włosy lśniące, a paznokcie mocne. Inspiracje na tego rodzaju tematy, możesz znaleźć czytając wartościowe blogi. Znajdziesz tam wiele cennych porad, dzięki którym świadoma pielęgnacja będzie dużo łatwiejsza i skuteczna

 

skuteczna-tania-i-eko-naturalna-pielegnacja

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website