|  | 

Zdrowie

Wszystko co warto wiedzieć o odmiedniczkowym zapaleniu nerek

img-responsive

Odmieniczkowe zapalenie nerek najczęściej spowodowane jest przez bakterie E.coli. Chociaż może dotknąć każdego, najczęściej przytrafia się kobietom, a przyczyną jest krótsza cewka moczowa. W przypadku zauważenia niepokojących objawów, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza w celu podjęcia skutecznego leczenia. Dzięki temu można uniknąć negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Kiedy należy podejrzewać odmiedniczkowe zapalenie nerek? Poniżej znajdziesz kilka ważnych informacji na ten temat.

Objawy odmiedniczkowego zapalenia nerek

Odmiedniczkowe zapalenie nerek powoduje odczuwanie specyficznych objawów. Wśród nich można wymienić:

  • dyskomfort w czasie oddawania moczu: ból , pieczenie,
  • poczucie niemożności całkowitego oczyszczenia pęcherza,
  • bóle głowy, podwyższona temperatura,
  • bóle pleców w okolicach nerek.

W przypadku odczuwania powyższych objawów, należy udać się do lekarza. Jedynie odpowiednio dobrane leczenie pozwala na pozbycie się problemu i odzyskanie zdrowia oraz komfortu. Najczęściej konieczne jest wykonanie badań, takich jak badanie ogólne moczu, posiew moczu oraz badanie obrazowe układu moczowego. Dzięki wynikom przeprowadzonych badań oraz wywiadowi lekarskiemu, możliwe jest wybranie odpowiedniego sposobu leczenie schorzenia, jakim jest odmiedniczkowe zapalenie nerek.

Leczenie odmiedniczkowego zapalenia nerek

Podstawą leczenia jest zazwyczaj zażywanie odpowiednich antybiotyków. Leczenie powinno być skoncentrowane na odkryciu przyczyny odmiedniczkowego zapalenia nerek i jej skutecznemu usunięciu. W przypadku schorzenia o charakterze przewlekłym, niezwykle istotne jest zahamowanie postępu odmiedniczkowego zapalenia nerek. Nieodpowiednie leczenie lub jego brak, może powodować wiele negatywnych skutków. W przypadku dużego uszkodzenia narządów, konieczny może okazać się przeszczep nerki.

Profilaktyka ma znaczenie

Schorzenie, jakim jest odmiedniczkowe zapalenie nerek, to nic przyjemnego. Na szczęście można stosować działania profilaktyczne, które znacznie zmniejszą prawdopodobieństwo zachorowania. Ważna jest odpowiednia i regularna higiena, w szczególności okolic intymnych. Bakterie bowiem mogą przedostawać się z odbytu do cewki moczowej. Warto także stosować odpowiednią technikę podcierania, szczególnie w przypadku kobiet. Działania profilaktyczne obejmują także odpowiednie nawodnienie organizmu oraz zażywanie preparatów z dużą ilością żurawiny. Działania te nie dają stuprocentowego bezpieczeństwa, ale znacznie ograniczają ryzyko wystąpienia odmiedniczkowego zapalenia nerek.

 

Tags
wszystko-co-warto-wiedziec-o-odmiedniczkowym-zapaleniu-nerek

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website