|  | 

Zdrowie

Zadbaj o swój stan psychiczny

img-responsive

Zdrowie nie tylko fizyczne

Każdy wie, że dbanie o zdrowie jest ważne. Właśnie dlatego szczepimy się , jemy zdrowe posiłki, nawadniamy organizm i uprawiamy aktywność fizyczną. Co jednak ze zdrowiem psychicznym, które również jest bardzo ważne? Niestety ludzie często o nim zapominają, co ma poważne konsekwencje. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Zachęcamy do lektury kolejnych fragmentów niniejszego artykułu.

Zdrowie psychiczne – zadbaj o nie

Smutek, bezsilność, złe samopoczucie – te stany zna każdy z nas, przydarzają się one bowiem każdemu z różnych powodów. Są jednak takie objawy, które powinny być alarmem i skłonić do wizyty u specjalisty. Psycholog może pomóc w wielu sytuacjach. Nie warto się go bać, czy wstydzić tego, że potrzebuje się tego rodzaju terapii. To oznaka dbania o stan psychiczny, co powinno być ważne dla każdego. Kiedy wybrać się do psychologa? Oto lista objawów, które powinny do tego skłonić:

  • Życie nie ma sensu – czujesz od dłuższego czasu, że nic nie ma sensu i myślisz, że nic nie jest w stanie zmienić tej sytuacji? Nie ma szans na lepsze życie i nic Cię już nie cieszy? Jeśli jesteś zrezygnowany, a w Twojej głowie pojawiają się podobne stwierdzenia, udaj się do psychologa.
  • Zmiany nastroju – każdy je ma, lecz jeśli zdarzają się od kilku tygodni, są poważnym sygnałem alarmowym. Jeśli nie przepracujesz problemów z którymi się borykasz, nie rozwiążesz tej trudnej sytuacji. Warto skonsultować się ze specjalistą.
  • Nie możesz pracować – nawiedzające Cię myśli i Twój stan nie pozwalają skupić Ci się na pracy? Czujesz, że nie jesteś w stanie wykonywać obowiązków służbowych? Umów się na wizytę do psychologa.
  • Nie możesz spać – budzisz się w nocy, nie możesz zasnąć – to także może być powód do udania się do specjalisty. Przyczyna zaburzeń snu może leżeć w Twojej psychice.
  • Nic nie sprawia Ci już radości, nie cieszysz się z niczego,
  • Borykasz się z zaburzeniami łaknienia – konflikty wewnętrzne mogą powodować wstręt do jedzenia, lub wręcz przeciwnie wilczy apetyt. Nie bagatelizuj takich objawów.

Jeśli odczuwasz podobne objawy, skonsultuj się ze specjalistą. Nie warto obawiać się tych spotkań, mają one na celu pomoc. Pierwsza wizyta polega zazwyczaj na rozmowie, dzięki której psycholog może poznać drugą osobę. To pozwoli na dobranie odpowiednich form terapii, opracowanie takiego jej planu, który przyniesie najlepsze efekty.
Dbanie o stan psychiczny jest bardzo ważne. Nie można się tego wstydzić czy obawiać. Pamiętaj, że organizm wysyła wyraźne sygnały, na które trzeba odpowiednio zareagować. Brak reakcji może mieć negatywne konsekwencje, prowadzić do pojawiania się myśli samobójczych. Ignorowanie sygnałów wysyłanych przez organizm jest niebezpieczne. Przepracowanie pewnych spraw jest istotne, a specjalista jakim jest psycholog, dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu na pewno skutecznie Ci pomoże. Pamiętaj, że specjalista nie będzie Cię oceniał czy ośmieszał. On jest po to, aby skutecznie Ci pomóc. Warto skorzystać z tej możliwości

 

zadbaj-o-swoj-stan-psychiczny

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website