|  | 

Dom

Jak ułożyć parkiet w jodełkę?

img-responsive

Nie od dzisiaj ludzie decydują się na remont. Niektórzy robią małe a inni większe zmiany w wystroju. To zależy od nas samych, gdyż jest to kwestia indywidualna. Najbardziej zużywa się chyba podłoga. Dlatego wiele osób co kilka lat decyduje się na jej wymianę. Bardzo popularne są drewniane parkiety. To wygląda nowocześnie i bardzo modnie. Jednak czy ktoś w ogóle słyszał o czymś takim jak podłoga w jodełkę? Jeśli nie to warto zapoznać się z niniejszym artykułem. To tutaj zostanie przedstawione jak wygląda układanie parkietu w jodełkę.

Jak prawidłowo ułożyć parkiet w jodełkę?

Nie każdy wie, ale podłoga ułożona w jodełkę jest bardzo modnym i najczęściej stosowanym rozwiązaniem. Jest także jednym z najpopularniejszych wzorów układania podłogi drewnianej w mieszkaniach i pomieszczeniach użytkowych. To dzięki temu jesteśmy w stanie podkreślić styl danego mieszkania. Wszystko dlatego, iż jest to ciekawy i dość oryginalny element dekoracyjny. Tego typu ułożenie jest ponadczasowe. Moda nigdy nie minie na ten wzór. Podłoga drewniana jest bardzo wytrzymała oraz odporna na uszkodzenia mechaniczne i łatwa w konserwacji. Jakie drewno powinno się wybrać? Otóż wybór jest ciężki, gdyż na rynku deski podłogowe można spotkać w zróżnicowanych kolorach i kształtach. Na pewno tym co ostatecznie zdecyduje o zakupie podłogi jest twardość i wytrzymałość drewna. Jeśli nie chcemy porysować szybko podłogi, nie powinniśmy zatem wybierać miękkiego drewna, gdyż możemy tego typu decyzji żałować.

Jak ułożyć parkiet w jodełkę samodzielnie? Otóż nie jest to nic trudnego. Należy tylko wybrać w jakim stylu ma być ułożona: angielskim, francuskim albo węgierskim. Teraz wystarczy zabrać się za pracę. Warto zaznaczyć, iż klepki mają różne wymiary. Dlatego to jaki wzór wyjdzie to zależy od nas. Może być duży lub mały. Najpierw musimy dobrze przygotować podłoże. Chodzi tutaj o wykonanie odpowiedniej wylewki oraz skontrolowanie poziomu wilgotności. Gdy to jest gotowe możemy przystąpić do dalszej pracy. Należy nakleić prosty pasek na środku podłogi, który jest prostopadły do jednej ściany. To na niej trzeba zacząć układać nasze klepki.

Układanie desek należy rozpocząć tylko i wyłącznie od ściany, aby następnie zmierzać ku równoległemu końcowi. Następnie do naszej ściany musimy przyłożyć dwie klepki. Ale tylko w taki sposób, gdzie krótsza część jednej z klepek będzie przylegała prostopadle do drugiej. Robimy to tak, aby w środku uzyskać kąt 90 stopni. Klepki trzeba przystawić do naszego paska w taki sposób, aby ich czubek był przystawiony do ściany. Musimy z tego uzyskać kąt 45 stopni. Następnie powtarzamy czynność z kolejnymi klepkami. Należy jednak pilnować bardzo dokładnie, aby nasze klepki były układane w równy sposób. W ten sposób unikniemy problemu z nieestetycznym ułożeniem całego parkietu. Wiadomym jest to, iż ciężko jest zacząć. Zawsze jest tak i to ze wszystkim. Dlatego musimy się bardzo przyłożyć do prawidłowego wykonania pierwszej warstwy. Jak będzie ok, to reszta pójdzie znacznie szybciej.
Wszystkie klepki warto dobić młotkiem, aby się dobrze trzymały. Na koniec dołączamy listwy przypodłogowe i gotowe!

Jeśli marzy Ci się taki wzór na parkiecie to nie wahaj się. Na pewno będzie bardzo dobry efekt końcowy.

 

jak-ulozyc-parkiet-w-jodelke

ABOUT THE AUTHOR

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website